Od 14. června je mistrovství světa v roce 2018 v Rusku v plném proudu, s četnými klasickými cíli vstřelených v mnoha zápasech. Pokud však přijde na míč mistrovství světa, je těžké si představit, jak lze míč sešit dohromady. Ve skutečnosti, kromě toho, že byl po celou dobu kolem, se fotbal vždy objevil v různých tvarech a válcoval se až do 85leté historie světového poháru.
Fotbal na začátku třicátých let byl vyroben z kůže, která byla ručně zasazena kvalifikovanými pracovníky. Z tohoto důvodu není míč v tuto chvíli kulatým míčem a vždy na něm jsou nějaké výmoly.
Ve světovém poháru v roce 1986 v Mexiku poprvé FIFA přijala jako vnější vrstvu plně syntetický fotbal. Díky technologickému pokroku přijal designér novou metodu koženého šití, která snižuje počet kožených kusů tohoto speciálního koule ve srovnání s předchozím speciálním míčem. Dříve byl fotbal ručně šití kvalifikovaných pracovníků, což dělá míč těžkopádnější, a protože mezery mezi kousky kůže je příliš velké, celá sféra není dostatečně kulatá.
Na mistrovství světa v roce 2006 v Německu Adidas zcela opustil metodu šití rukou a přijal pokročilé tepelné vazby, aby se snížilo nerovnoměrnost povrchu koule v důsledku šití kůže.
Laserově šitý fotbal je bezproblémový tepelně lepený fotbal. Mistrovské dílo má v Brazílii slávu Světového poháru Samba! Tepelně spojovaný fotbal má zřejmé výhody oproti manuálnímu a strojově šitému fotbalu: optimalizace sférické struktury, zcela udržuje sférický tvar v kopání, což pomáhá zvyšovat sílu a přesnost; Nová technika oprava eliminuje sférické nepravidelnosti a způsobuje, že je sféra dokonale zaoblená a přesnější. Technologie tepelné vazby způsobuje, že kusy plynule blízko u sebe, což dává fotbalu zcela hladký a souvislý kulový povrch. Tato technologie však v současné době stále není příliš zralá a někdy bloky, které jsou tepelně spojeny, prasknou nebo spadnou.
3. srpna 2005 britští vědci úspěšně ušili košili pomocí laseru místo vyšívání. Tato průkopnická výzva představuje pro tradiční oděvní průmysl nové výzvy. Tato inovativní technologie je mistrovským dílem Cambridge Institute of Welding Technology ve Velké Británii. Vědci nejprve aplikují vrstvu kapaliny, která absorbuje infračervené světlo na oblast, kde má být košile sešívána, a poté okraje naskládají dohromady tak, aby byla kapalina vložena mezi dvě vrstvy oděvu, které mají být šité. Poté je překrývající se část ozářena s nízkoenergetickým infračerveným laserem a chemická kapalina se zahřívá, aby se materiál mírně roztavil a svařoval část, která má být šitá. Použití této technologie k svařování různých typů oděvů je velmi odolné, dokonce více než vojenské oblečení a je vhodné pro vlněné oblečení, prodyšné oblečení a dokonce i nejoblíbenější elastické oblečení. Tato technika je obzvláště užitečná při šití nepromokavého oblečení, protože nyní šití takového oblečení vyžaduje vodoofování rozhraní, ale s laserovým šitím se rozhraní po dokončení kapalo. Vědci uvedli, že tato technologie bude dále vyvinuta, aby aplikovala lasery na plně automatické oděvy.
Čína je „výrobní síla“ v textilním a oděvním průmyslu. Aby se prolomila úzkost v režimu růstu, aby se zlepšila mezinárodní konkurenceschopnost a zvýšila se ziskové rozpětí, musí podniky textilu a oděvy urychlit úpravu průmyslové struktury, zvýšit investice do vědy a technologie, zlepšit zařízení pro výrobu oděvů, přijmout nové technologie a nové metody a zvýšit hodnotu přidané produktu a technologický obsah.
Aplikace laserové technologie v textilním a oděvním průmyslu poukázala na cestu pro zlepšení účinnosti výroby, zvýšení hodnoty přidané produktu, změnu modelu růstu, optimalizaci výrobních procesů, úpravy průmyslové struktury a transformaci z náročné na práci na technologii. Jako předprůchodní průmysl v průmyslovém řetězci oděvního průmyslu je laserová technologie zodpovědná a hraje důležitou roli při podpoře pokroku odvětví. Předpokládá se, že v budoucnu bude hrát stále důležitější roli při úpravě průmyslové struktury. V současné době se aplikace laseru v textilním průmyslu postupně vstoupila do zralé fáze vývoje. S rychlou aplikací technologie zpracování laseru se výrobní požadavky laserového stroje postupně zvyšují. Vzhledem k tomu, že laserový řezací stroj a laserový gravírovací stroj mají bezkonkurenční výhody při efektivitě zpracování, kvalitu produktu, výrobních nákladů a poměru vstupu-výstupní výstupy, je předvídatelné, že v blízké budoucnosti bude laserová aplikační technologie v textilním a oděvovém průmyslu oslnivě zazářit.